ikona mailaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

szkło powiększające i dom

Kiedy jest niezbędny operat szacunkowy?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak określić wartość nieruchomości? Operat szacunkowy to dokument, który może pomóc w tej kwestii.

Czytaj więcej...

wycena nieruchomości

Jakie są metody wyceny nieruchomości?

Wycena nieruchomości jest ważnym procesem dla każdej transakcji na rynku nieruchomości.

Czytaj więcej...

wycena działki

Jakie elementy podlegają wycenie działki?

Wycena działki bywa niezbędna w kilku przypadkach. Wartość nieruchomości gruntowej najczęściej szacuje się w momencie jej sprzedaży lub nabycia. Oprócz tego wycena może być również konieczna m.in. przy podziale majątkowym, ubieganiu się o kredyt hipoteczny czy też ubezpieczaniu nieruchomości. Aby zyskała rangę dokumentu urzędowego, najlepiej zlecić ją rzeczoznawcy majątkowemu. Ten na podstawie wybranej przez siebie metody i przy uwzględnieniu określonych kryteriów oszacuje wartość rynkową działki, przedstawiając ją w formie operatu szacunkowego.

Czytaj więcej...

model domu i mężczyzna liczący na kalkulatorze

Ile kosztuje ekspertyza rzeczoznawcy?

Wyceny nieruchomości, które przeprowadza rzeczoznawca majątkowy, mogą okazać się konieczne w wielu przypadkach. Oszacowanie wartości domu lub mieszkania przydaje się np. w momencie ich sprzedaży bądź przy określaniu kwoty czynszu najmu. Często potrzebne jest też przy podziale spadku lub zabezpieczeniu kredytu hipotecznego. Ceny takiej usługi w Polsce mogą się znacząco różnić w zależności od regionu oraz samego rzeczoznawcy. Na jaki wydatek trzeba się przygotować przy wycenie domu jednorodzinnego, mieszkania lub lokalu usługowego?

Czytaj więcej...

wspólny majątek

Jak wycenić majątek wspólny?

Zawarcie związku małżeńskiego to nie tylko przyrzeczenie dozgonnej miłości, ale także szereg zmian w zakresie prawa. Małżonkowie, którzy nie zawarli małżeńskiej umowy majątkowej, po ślubie z mocy ustawy zaczynają funkcjonować w tzw. wspólności majątkowej. Oznacza to, że wszystkie oszczędności i dobra nabyte są własnością obojga niezależnie od tego, czy były nabyte przez jedną ze stron, czy też wspólnie. W szczęśliwych związkach wycena majątku wspólnego zwykle nie jest konieczna, ale może się okazać niezbędna np. przy zawarciu umowy o rozdzielności majątkowej już po ślubie. Kluczowa jest też w momencie, kiedy małżonkowie decydują się na rozwód. Jak w takiej sytuacji wygląda podział majątku? O tym, w jaki sposób wycenia się majątek wspólny, piszemy poniżej.

Czytaj więcej...

ekpertyza

Dlaczego należy przeprowadzić ekspertyzę skutków finansowych?

Każda inwestycja wiąże się z przygotowaniem odpowiedniego planu, dzięki któremu realizacja prac przebiega szybciej i nie wykracza poza ustalony budżet.  Jednym z kluczowych elementów planu zagospodarowania przestrzennego jest ekspertyza skutków finansowych. 

Czytaj więcej...

wykresy inwestycji

Na czym polega badanie efektywności inwestowania?

Zakup nieruchomości czy gruntu to obecnie jedne z najpopularniejszych form inwestowania kapitału. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w przyszłości tego rodzaju inwestycje mogą być dla nich bardzo korzystne.

Czytaj więcej...

wycena nieruchomości

Jak wycenić nieruchomość?

Dokładna wycena odgrywa istotną rolę przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości. Mianowicie chcąc określić wartość mieszkania lub domu, nie wystarczy jedynie ustalenie ceny. Dobrze jest również zorientować się, jaką wartość rynkową ma określona nieruchomość.

Czytaj więcej...

Kontakt

Zostaw nam swoje dane przy pomocy szybkiego formularza kontaktowego - skontaktujemy się z Tobą. Możesz również skorzystać ze standardowych form komunikacji. Czekamy na Twój telefon.

Jeśli chciałbyś zadać pytanie za pomocą formularza kontaktowego, kliknij w poniższy przycisk. Zostaniesz przekierowany na podstronę Kontakt gdzie możesz wypełnić kilka niezbędnych pól. Zajmie Ci to jakieś 15 sekund.

 

ADRES

VALIA
Kancelaria Rzeczoznawcy
Majątkowego
42-612 Tarnowskie Góry
ul. Norweska 13

 

tel. 660-773-468

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.